مشاوره حقوقی

خدمات حقوقی

هلدینگ بین المللی اینوید از طریق همکاری با وکلای بسیار مجرب و موسسات حقوقی و معتبر اروپایی در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا آماده ارائه خدمات حقوقی به موکلین خود می باشد، از جمله این خدمات حقوقی به موارد زیر اشاره می کنیم:

 • اخذ مجوزهای سرمایه گذاری
 • اخذ مجوزهای فعالیت کاری
 • سنجش اعتبار و بازار سنجی
 • داوری بین المللی
 • قراردادهای نمایندگی
 • امور مالیاتی
 • حسابرسی
 • قراردادهای بین المللی
 • نظارت بر قراردادها

اخذ مجوزهای سرمایه گذاری

کشورهای مختلف بر اساس قوانین خود برای سرمایه گذاری در کشورشان قوانینی را ارائه داده اند که بواسطه آنها به سرمایه گذار خارجی اجازه سرمایه گذاری را می دهند، در نتیجه سرمایه گذار به صورت قانونی امکان انتقال پول و سرمایه خود به کشور مقصد را دارد. گاهی بعضی از کشورها با تعیین روند اخذ مجوز، امکانات و تسهیلاتی نیز به سرمایه گذاران اعم از ضمانت سرمایه ،ضمانت اصل و سود سرمایه و یا ضمانت خروج سرمایه را صادر می کنند که برای سرمایه گذاران بسیار اهمیت دارد.
در بعضی موارد نیز دولت ها با تعریف بسته های حمایتی سرمایه گذاران را در جهت سرمایه گذاری در بخش های خاص دولتی ترغیب می نماید.
در موارد دیگر نیز دولت اقدام به ارائه شرایط تشویقی برای سرمایه گذاران می نماید که می توان به ارائه اقامت های کوتاه مدت و بلند مدت و یا حق شهروندی اشاره نمود.
در هر صورت روند اخذ مجوز بسیار مهم و تخصصی بوده که باید از طریق مراجع حقوقی پیگیری شوند تا امکان انتقال سرمایه و یا سرمایه گذاری در حوزه های خاص فراهم شود و سرمایه گذاران نیز با اخذ مجوزهای قانونی از بسته های تشویقی کشورها نیز بهره مند گردند.

اخذ مجوزهای فعالیت کاری

اجازه کار یا فعالیت اقتصادی بر حسب قوانین کشورهای تغییر می کند و متقاضیان الزاما باید از مراجع قانونی مقرر در قانون نسبت به اخذ مجوز کار اقدام کنند. روند اخذ مجوز کار در کشورهای اتحادیه اروپا متفاوت است و با توجه به قوانین هر کشور فرق می کند. همچنین تبدیل مدارک تحصیلی و یا شغلی تخصصی نیز بر اساس سیستم آموزشی و کار کشورهای مختلف، متفاوت می باشد.

سنجش اعتبار و بازار سنجی

یکی از نکات خیلی مهم برای شروع فعالیت اقتصادی با شرکا جدید و یا در کشوری جدید، بازار سنجی و یا اعتبار سنجی است، اکثر فعالان اقتصادی قبل از شروع فعالیت در حوزه ای جدید و یا در کشوری جدید، گزارش تحقیقی در مورد بازار آن کشور و کسب و کار مورد نظر خود تهیه می نمایند که این نکته بسیار مهمی است و می بایست بصورت حرفه ای و تخصصی با در نظر گرفتن آمارهای رسمی ، واقعیات بازار محلی، مدنظر قرار دادن تمامی مخارج اولیه و امور مالیاتی و غیره تهیه گردد که موجب تعیین خط مش آتی گردد.
لازم به ذکر است که اعتبارسنجی شرکا جدید نیز بسیار حائز اهمیت است چرا که با تهیه این گزارش تمامی سوابق اقتصادی، مالیاتی و فعالیت های مالی طرف مقابل قابل بررسی بوده و با اطلاع از سوابق حرفه ای و مالی و اقتصادی آنها این همکاری انجام می گردد.

بیشتر بخوانید
نگاهی به بازار ملک اروپا

داوری بین المللی

اکثر طرفین قراردادهای بین المللی به دلیل چند ملیتی بودن طرفین ترجیح می دهند تا از گزینه داوری بین المللی استفاده کنند. در این راستا نهادهای بین المللی داوری اعم از دیوان داوری بین المللی، مرکز داوری اتحادیه اروپا و یا مراکز تخصصی داوری خصوصی را بعنوان مرجع حل اختلاف تعیین می نمایند.
هلدینگ بین المللی اینوید با بهره گیری از وکلای متخصص خود در امور داوری و دعاوی ارجاعی به داوری در کلیه نهادهای بین المللی داوری سالهاست به موکلین خود خدمات حقوقی ارائه می نماید.

قراردادهای نمایندگی

بسیاری از اشخاص حقیقی یا حقوقی جهت گسترش فعالیت تجاری و اقتصادی خود اقدام به اخذ یا اعطای نمایندگی خود به سایر کشورها می نمایند، در قراردادهای نمایندگی شاخص های متفاوتی مد نظر طرفین می باشد که در قراردادها ذکر شده و پایه فعالیت طرفین محسوب می گردد.
مدت زمان اعطاء نمایندگی، نوع فعالیت نماینده شرکت، حوزه فعالیت و امکان اعطاء نمایندگی به طرف ثالث، حوزه سرزمینی و جغرافیایی فعالیت نماینده، حدود اختیارات نماینده، قیمت گذاری ها، هزینه ها، حدود اقدامات نماینده، تجهیزات فنی، هزینه های آماده سازی، هزینه های تبلیغات و مارکتینگ، حقوق و دستمزد، مواد اولیه، بیمه کارکنان و و محل بیمه های تکمیلی، سود ناشی از فعالیت، مبلغ پیش پرداخت نمایندگی و بسیاری ز موارد دیگر هستند که باید در قراردادهای نمایندگی دیده شوند.


امور مالیاتی

مهم ترین امر کسب و کار و فعالیت های اقتصادی در اروپا بحث مالیاتها است که بر اساس قوانین کشورهای مختلف متغیر می باشند.


هر شخص حقیقی یا حقوقی که مشغول به کسب و کار در کشورهای اروپایی بوده اعم از شخص یا شرکت نیاز به شماره مالیاتی_حسابدار رسمی مورد تایید و ارائه اظهارنامه مالیاتی دارد. در کشورهای مختلف نحوه ارائه اظهارنامه مالیاتی متفاوت بوده و ضرایب مالیاتی بر اساس درآمد و یا حقوق متفاوت می باشد.


بعضا عدم اطلاع و آگاهی یا بهره گیری از مشاور غیر رسمی موجب بروز مشکلات فراوانی برای افراد در حوزه مالیات و موارد قانونی و بعضا طرح در پلیس مالیات شده است، که با صرف وقت و هزینه های گزاف قابل پیگیری خواهند بود و خسارات زیادی به افراد و شرکت ها وارد می آورد.

بیشتر بخوانید
خدمات اخذ اقامت کشورهای اروپایی


در کشورهایی مثل آلمان و اتریش فرار مالیاتی یکی از بزرگترین جرم های کیفری محسوب می گردد که بعضا زندان های بالای 15 سال برای افرادی که به فرار مالیاتی محکوم می گردند از طرف محاکم قضایی صادر می شود.
در بسیاری از موارد اعم از همکاری های متقابل با شرکت های خارجی و یا نمایندگی در کشورهای دیگر نیز مشغول پرداخت مالیات می باشد که طرفین ذینفع می بایست طبق روال جاری آن کشور نسبت به اخذ شماره مالیاتی و ارائه اظهار نامه اقدام نمایند.


شایان ذکر است که اخذ شماره مالیاتی ،ارائه اظهارنامه های دوره ای و سالیانه ،احتساب مالیات بر حقوق و درآمد و همچنین مالیات بر ارزش افزوده یا تولید در هر کشور متفاوت بوده و روند و روش خود را دارا می باشد، همچنین روش های معافیت های مالیاتی خاص نیز مشمول قوانین ویژه کشور مدنظر می باشد که جهت کسب اطلاع از موارد فوق الذکر می توانید از طرق مندرج در بخش تماس با ما تماس حاصل فرمائید.

امور حسابرسی

در بسیاری از موارد که طرفین قرار داد جهت بررسی روند مالی خود روش خاصی تعیین می نمایند از حسابرسی رسمی محلی استفاده می کنند و یا در موارد اختلافی نیز موضوع اختلاف مالی ابتدا به حسابرسی ارجاع و پس از بررسی و تهیه گزارش های مالی و بیلان مالی حسب مورد در مقاطع زمانی شخص، گزارش تهیه شده و گزارش مدرک رسیدگی های بعدی قرار می گیرد.

استفاده از حسابرسی رسمی چندین فرمت دارد؛

اول ،اینکه حسابرسی رسمی دارای مجوز رسمی از دولت بوده و رسم امانت در رسیدگی را رعایت می نماید،
دوم ،اینکه گزارش حسابرسی می تواند بعنوان دلیل رسمی مورد استفاده قرار گیرد.
در بسیاری از موارد اعتبارسنجی توسط حسابرس های رسمی انجام می گیرد از همین روی ابر شرکت های حسابرسی در کشورهای پیشرفته عمده فعالان بزرگ و متوسط اقتصادی را تحت پوشش قرار می دهند و بدون نظر فنی و گزارش آنها فعالان اقتصادی اقدامی انجام نمی دهند. 

قراردادهای بین المللی

اولین گام بسیار مهم در عرصه تجارت بین الملل اعم از قراردادهای فروش یا خدمات و یا قراردادهای کنسرسیوم های تولید ،استخراج متن قرارداد و مفاد مندرج در آن است. چه به لحاظ حق حاکمیت کشور ذیصلاح و چه در تمامی مفاد قراردادهای این چنینی حضور وکلا طرفین امری الزامی است لذا این موسسه با بهره گیری از توان تخصصی تیم مجرب وکلای خود می تواند شما را در این امر جهت انعقاد قراردادهای بین المللی یاری نماید.

 • انواع قراردادهای تجاری و خدماتی بین المللی اعم از قراردادهای بیع و فروش بین المللی
 • خدمات بین المللی
 • حمل و نقل بین المللی
 • بیمه های تکمیلی، بیمه های حمل و نقل و بیمه های اتکایی
 • قراردادهای تولید مشترک
 • قراردادهای کنسرسیوم های بین المللی
 • قراردادهای بین المللی حفظ و نگهداری و تجهیز
 • قراردادهای تامین مالی بین المللی
بیشتر بخوانید
نگاهی به بازار ملک اروپا

 
از جمله قراردادهای شایعی است که فعالان حوزه تجارت بین الملل با طرف های خارجی منعقد می نمایند و از این موارد چه در ادامه فعالیت و چه تغییر مفاد آن پس از انعقاد قرارداد و یا در موارد بروز اختلاف در مفاد و یا کلیت قرارداد استفاده می نمایند. جزئیات و مذاکرات قراردادی امری بسیار مهم و حائز اهمیت است که می تواند در روند فعالیت تجاری تاثیری به سزایی داشته باشد و نوع انعقاد قرارداد خود حافظ اصل رابطه تجاری و سرمایه طرفین خواهد بود. لذا بر همین اساس است که طرفین تمامی تلاش خود را می نمایند تا منافع خود را در قراردادها ببینند و این امر به لحاظ تخصصی بودن حتما نیازمند بهره گیری از وکلای متخصص در امر قراردادها باتجربه فعالیت تخصصی در حوزه کشور مقصد و یا مسلط به قوانین حاکم بر قراردادها می باشد.

نظارت بر قراردادها

پس از انعقاد قرارداد در مرحله اجرا با توجه به نوع قرارداد طرفین یک موسسه حقوقی را به عنوان ناظر انتخاب کرده که روند اجرای قرارداد را نظارت کند و با ارائه گزارش های فصلی، هفتگی یا موردی، طرفین قرارداد را از چگونگی اجرای قرارداد مطلع نمایند.


با توجه به گستردگی فعالیت های اقتصادی و همچنین تخصصی بودن بعضی از این نوع فعالیت ها موسسات حقوقی ناظر با همکاری حسابرس، مسولین فنی و ناظرین فنی اقدام به نظارت و گزارش دهی به طرفین قرارداد می نمایند.


مباحث بسیار مهمی اعم از هزینه کرد بودجه، مباحث فنی، مباحث گمرکی و اسناد اجرائی از مواردی است که الزاماً توسط افراد دارای تخصص و مهارت کافی با اجازه صدور استاد تکمیلی از کشور موضوع محل اجرای قرارداد دارد که هلدینگ اینوید در همین راستا با بهره گیری از تیم متخصص وکلای خود در کشورهای حوزه اتحادیه اروپا و همچنین ایران می تواند تجار و فعالان اقتصادی بین المللی را یاری نماید.


جهت هرگونه مشاوره و جلسه حضوری می توانید با دفاتر این موسسه تماس حاصل فرمائید.

هلدینگ بین المللی اینوید

قدیمی ترین مرکز ارائه دهنده خدمات مشاوره حقوقی در ایران

** جهت دریافت مشاوره رایگان حضوری و تلفنی با کارشناسان ما با شماره های 02186087156 – 02186087151 در ساعات اداری و با شماره 09035954307 در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل تماس حاصل فرمائید **

مشاوره رایگان اخذ اقامت 

021-86087151
021-86087156

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

فرم مشاوره رایگان

شماره تماس برای مشاوره

برخی از نمونه کارهای ما

برخی از مقالات مرتبط

بیشتر بخوانید

بازار ملک در اروپا
نگاهی به بازار ملک اروپا
مشاوره مهاجرت
 خدمات مشاوره
مشاوره حقوقی
خدمات حقوقی
بازار ملک در اروپا
نگاهی به بازار ملک اروپا
مشاوره مهاجرت
 خدمات مشاوره

مشاوره 24 ساعته

مشاوره 24 ساعته